

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 2453
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07286
Ext.Price$0.07286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07286 | $0.07286 |
| 10 | $0.06521 | $0.65210 |
| 50 | $0.05837 | $2.91850 |
| 100 | $0.05191 | $5.19100 |
| 500 | $0.04617 | $23.08500 |
| 1000 | $0.04302 | $43.02000 |
| 3000 | $0.04008 | $120.24000 |
